Centrum stínění Praha

 

Stínící zařízení, které umožňuje především horizontální zastínění zimních zahrad, skleníků, stropních světlíků a rozměrnějších střešních oken. Baldachýn je možné použít i v šikmé či vertikální poloze.

Jedná se o důmyslný systém s postranními hliníkovými vodícími lištami, ve kterých se pohybuje přední profil, který za sebou unáší duralové tyčky se stínící látkou. Látka může být s různou prostupností světla podle potřeb a výběru zákazníka.Systém může být s mechanickým, klikovým či řetízkovým, ovládáním. Nejčastěji je však používáno provedení s elektromotorem s tlačítkovým, anebo dálkovým – radiovým ovládáním. Pro větší rozměry baldachýnů se používá varianta s podpůrnými lanky, která umožňují větší rozměr duralových tyček, které nesou stínící látku. Pro největší rozměry je pak určeno provedení s tzv. polštářovým členěním látky s bočními lištami a podpůrnými lanky, bez duralových tyček.

Konstrukci baldachýnu je možné uchytit přímo do boku výklenku, anebo čelně, pomocí konzolí. Tato stínící technika je velmi variabilní a pro zastínění větších stropních ploch i v některých případech jedinečná.

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
Copyright © 2013 Centrum stínění Praha. Všechna práva vyhrazena.