Centrum stínění Praha

Nový typ hliníkové pergoly s posuvnou střechou - zajímavé ceny

Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás pro toto období nový typ hliníkové pergoly s posuvnou střechou CSP NOWA-OK02Prodlužte si s ní sezónu při posezení venku a ochraňte tak  třeba i svůj zahradní nábytek. Posuvná střecha odolná slunci i dešti, s RTS dálkovým motorovým, případně i ručním ovládáním Nové provedení za dobrou cenu. Zavolejte, přijďte, nebo použijte náš poptávkový formulář
Jste zde: Home RÁDCE

Existují markýzy s větším předním látkovým volánem?

Pokud se jedná o přední pevný látkový volán, jeho výška bývá nejčastěji 20 – 25 cm. Lze vyrobit i vyšší pevný volán, je však potom na uvážení zákazníka, nebude-li tento volán po shrnutí markýzy působit příliš nápadně. Existují i markýzy se speciálním, takzvaným spouštěcím volánem, ten se pomocí motoru či kliky spouští z předního profilu markýzy. Jeho maximální délka může být u různých typů markýz, a také vzhledem k použité stínící tkanině, různá. Nejčastěji se jeho maximální délka pohybuje okolo 0,9 – 1,5 m.

Kde je umístěn motor u interiérových motorových rolet?

Interiérové motorové rolety se skládají z horního toče (ocelového či hliníkového tubusu), jeho držáků, stínící tkaniny, spodního zátěžového profilu a motoru s unašečem a adaptérem. Motor se umísťuje přímo dovnitř toče, takže není vidět, a to k levé či pravé straně podle potřeby připojení. Přívodní kabel od motoru je nejlépe připojit do připravené stěnové elektrické krabice umístěné co nejblíže motoru.

Jsou pro zastínění interiéru vhodnější horizontální žaluzie nebo rolety?

Každá z obou variant zastínění má své výhody a nevýhody. Žaluzie jsou vhodné tam, kde chceme během dne plynule regulovat množství světla procházejícího do interiéru, a také tam, kde potřebujeme uvnitř volný prostor těsně před oknem. V interiéru působí „techničtěji“ než rolety a díky materiálu lamel, hliníku, se do interiéru přenáší více slunečního tepla. Rolety jsou vhodné tam, kde chceme rychle a efektivně zastínit větší plochy. V interiéru působí příjemným dojmem, nelze však u nich regulovat procházející světlo a jsou i po shrnutí nad okenní výklenek přeci jen nápadnější.

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
Copyright © 2013 Centrum stínění Praha. Všechna práva vyhrazena.